Wild Rift Sıralama Listesi
S+/S/A/B rollerine göre tam sıralama. Şu anda sıralamada yükselmek için en iyi şampiyonlar. Son güncelleme: 7.3b yaması — Wild Rift için sıralamalı seviye listesi gözden geçirildi.
Şu anda Wild Rift'in en iyi şampiyonları hangileri?
Tüm Wild Rift şampiyonları Patch 7.3b için role göre S+'tan C'ye sıralandı — Baron (Top), Orman, Orta, Ejder (ADC) ve Destek — her yamada Usta+ kazanma oranları, seçim oranları ve uzman görüşleriyle yeniden hesaplanır. Bu yamanın en iyi S+ seçimleri: Malphite (Top), Nocturne (Jungle), Hwei (Mid) ve Senna (ADC).
Bu günceldeki öncelikli seçimler
Top için S+ seçimler
-
1.S+
Malphite Malphite ile draft dene54.8%Galibiyet oranı
-0.7 7g+0.2 30g
%7.8 seçim · %44.0 ban
-
2.S+
Shen Shen ile draft dene54.9%Galibiyet oranı
-0.2 7g+3.3 30g
%2.9 seçim · %0.8 ban
-
3.S+
Mordekaiser Mordekaiser ile draft dene51.0%Galibiyet oranı
-0.5 7g+0.2 30g
%11.0 seçim · %30.6 ban
-
4.S+
Teemo Teemo ile draft dene53.3%Galibiyet oranı
+0.9 7g+2.4 30g
%4.7 seçim · %17.2 ban
Jungle için S+ seçimler
-
1.S+
Nocturne Nocturne ile draft dene52.6%Galibiyet oranı
+0.7 7g+4.5 30g
%7.5 seçim · %68.5 ban
-
2.S+
Rammus Rammus ile draft dene57.0%Galibiyet oranı
-0.2 7g+2.4 30g
%4.7 seçim · %8.1 ban
-
3.S+
Amumu Amumu ile draft dene55.6%Galibiyet oranı
+0.3 7g+1.4 30g
%2.9 seçim · %0.1 ban
-
4.S+
Ekko Ekko ile draft dene53.4%Galibiyet oranı
+0.6 7g+0.8 30g
%7.3 seçim · %3.6 ban
Mid için S+ seçimler
-
1.S+
Hwei Hwei ile draft dene52.8%Galibiyet oranı
+0.6 7g
%7.4 seçim · %65.1 ban
-
2.S+
Morgana Morgana ile draft dene52.0%Galibiyet oranı
+0.1 7g-0.6 30g
%6.6 seçim · %38.6 ban
-
3.S+
Syndra Syndra ile draft dene51.7%Galibiyet oranı
+0.7 7g-1.4 30g
%6.5 seçim · %22.7 ban
-
4.S+
Brand Brand ile draft dene52.6%Galibiyet oranı
+0.2 7g+1.1 30g
%10.4 seçim · %8.5 ban
ADC için S+ seçimler
-
1.S+
Senna Senna ile draft dene50.2%Galibiyet oranı
-0.1 7g+2.8 30g
%9.0 seçim · %29.0 ban
-
2.S+
Yunara Yunara ile draft dene50.0%Galibiyet oranı
+0.2 7g-0.1 30g
%9.4 seçim · %22.0 ban
Support için S+ seçimler
-
1.S+
Senna Senna ile draft dene50.2%Galibiyet oranı
-0.1 7g+2.8 30g
%9.0 seçim · %29.0 ban
-
2.S+
Malphite Malphite ile draft dene51.1%Galibiyet oranı
-0.7 7g+0.2 30g
%8.3 seçim · %44.0 ban
-
3.S+
Hwei Hwei ile draft dene53.5%Galibiyet oranı
+0.6 7g
%1.4 seçim · %65.1 ban
Kazanma oranı değişimi — son 30 gün
Son 30 günde en hızlı yükselen üç şampiyon ve en sert düşen üç şampiyon. Her eğri 0’dan başlar ve kazanma oranındaki değişimi puan olarak gösterir.
▼ Düşüşte
Shyvana−4.4 ptsWR 46.2 %
Tryndamere−3.1 ptsWR 45.6 %
Miss Fortune−2.6 ptsWR 48.7 %
Tam seviye listesi
Bu sıralama listesi sadece gücü değil, etkiyi de değerlendirir. S+ seviyesindeki bir şampiyon güçlüdür, draft açısından önemlidir ve çeşitli oyun durumlarında güvenilirdir.
Sıralama, etki derecesi, koridor gücü, uygulama kolaylığı, takım savaşındaki değeri, kar topu etkisi, solo queue istikrarı ve genel meta varlığını dikkate alarak belirlenir.
Bir şampiyona fareyi getirin. Meta sıralaması notunu anında okuyun.
Baron Koridoru (Top) Tier List: En İyi Top Şampiyonları
7.3b: Volibear W ile eksik canın %5/8/11/14'ünü iyileştiriyor (%110 saldırı gücü), Tryndamere 1. seviyeden itibaren Öfke puanı başına %0,5 kritik ve daha güçlü bir E kazanıyor, Thornmail 2.850 altına çıkıyor ve Grasp of the Undying maksimum canın %3'üne düşüyor. 7.3a: Malphite W ve E yeteneklerinde zırh oranı kaybediyor ve ultisi 10 sn daha geç yenileniyor, Death's Dance 3.300 altına çıkıyor.
Bir şampiyona fareyi getirin. Meta sıralaması notunu anında okuyun.
Orman (Jungle) Tier List: En İyi Ormancılar
7.3b: Nocturne seviye başına 6 can kaybediyor ve ormanı daha yavaş temizliyor, Raptor'lar oyunun ortasında ve sonunda daha dayanıklı oluyor, Volibear W ile neredeyse iki kat iyileşiyor ve Youmuu's Ghostblade suikastçılar için 2.900 altına düşüyor. 7.3a: Çarp'ın canavarlara karşı yanığı düşüyor (saniyede 30–198 yerine 22–162), Rammus oyunun başında zırh kaybediyor ve Viego kritik oranı kazanıyor.
Bir şampiyona fareyi getirin. Meta sıralaması notunu anında okuyun.
Orta Koridor (Mid) Tier List: En İyi Mid Şampiyonları
7.3b: Hwei ikinci kez zayıflatılıyor — pasifi 30–280 (+%25 yetenek gücü), W kalkanı küçülüyor, kitle kontrolü kırpılıyor —, Yasuo %95 kritik hasara ve 630 cana kadar çıkan pasif kalkanına geçiyor, Electrocute ise 40 yerine en az 60 hasar veriyor. 7.3a: Hwei zaten pasifinde, QQ, QW ve ultisinde hasar kaybediyordu; Syndra son eşiği için 150 kıymık topluyor.
Bir şampiyona fareyi getirin. Meta sıralaması notunu anında okuyun.
Ejder Koridoru (ADC) Tier List: En İyi ADC'ler
7.3b: Jhin %85 kritik hasara geri çıkıyor ve dördüncü atışı 10. seviyeden itibaren eksik canın %25'ine ulaşıyor, Senna bir kez daha zayıflatılıyor (Sis yükü başına 0,9 saldırı gücü, %80 kritik, Q'da seviye başına −20) ve Yasuo %95 kritiğe kavuşuyor. 7.3a: Samira, Tristana ve Draven güçlendiriliyor, Yun Tal Wildarrows %35 saldırı hızına çıkıyor, Caitlyn seviye başına daha az saldırı hızı kazanıyor.
Bir şampiyona fareyi getirin. Meta sıralaması notunu anında okuyun.
Destek (Support) Tier List: En İyi Destekler
7.3b: Locket of the Iron Solari 300 canla 2.500 altına iniyor, tank destekler için gerçek bir seçenek; Senna ölçeklenme kaybediyor (Sis yükü başına 0,9 saldırı gücü) ve Electrocute agresif destekler için 20 ek minimum hasar kazanıyor. 7.3a: Yuumi W yeteneğinde her seviyede iki puan iyileştirme ve kalkan gücü kaybediyor, Diadem of Songs ile Whispering Circlet'te Uyum yarıya iniyor.
Bir şampiyona fareyi getirin. Meta sıralaması notunu anında okuyun.
Usta+ vs genel ortalama: metanın ayrıştığı yer
Aynı şampiyonlar, iki meta. Usta+ kademesindeki resmî Tencent win rate'leri, genel ortalamayla karşılaştırıldı — Patch 7.3b. Her satır şöyle okunur: Usta+ win rate'i, ardından ortalama win rate; rozet ikisi arasındaki farkı gösterir. Yalnızca iki tarafta da en az %1 pick rate'e sahip şampiyonlar listelenir.
Usta+'da ortalamadan güçlü
Usta+ vs Genel ortalama
Usta+'da ortalamadan zayıf
Usta+ vs Genel ortalama
7.3 yamasından bu yana neler değişti
7.3 yamasının ilk güncellemesinden bu yana net kademe değişiklikleri; her şampiyonun mevcut kademesine ulaştığı tarihle birlikte. Arada yükselip geri düşen şampiyonlar listelenmez: yalnızca kalıcı olan değişiklik sayılır.
Yükselenler
50 şampiyondan 8 · önceki kademe → mevcut kademe · değişiklik tarihi
Düşenler
56 şampiyondan 8 · önceki kademe → mevcut kademe · değişiklik tarihi
7.3 yamasından bu yana listeye girenler: Twitch (Jungle, B), Hwei (Support, S+), Shen (Jungle, S), Malphite (Jungle, A), Hwei (Mid, S+), Senna (ADC, S+), Jayce (Jungle, A), Singed (Mid, S), Tristana (Mid, B).
Bu sıralama listesini nasıl hesaplıyoruz?
Bu bir görüş değil, bir hesaplamadır. Her şampiyonun, her yama güncellemesinde yeniden hesaplanan bir bileşik puanı vardır; bu puan, üç ağırlıklı göstergeden oluşur:
- Büyük ölçekli gerçek galibiyet oranı (%50) — Usta+ kademesindeki çok sayıda sıralama maçında rol bazında hesaplanan galibiyet oranı; örneklem büyüklüğüne göre ağırlıklandırılmıştır, böylece az sayıda maç sıralamayı çarpıtamaz. Kaynak: Tencent tarafından yayımlanan istatistikler.
- Varlık (%20) — rol içindeki seçilme oranı + yasaklanma oranı. Çok yasaklanan bir şampiyon az oynanır: yasakları saymak, en çok korkulanların cezalandırılmasını önler.
- Topluluk Konsensüsü (%30) — Wild Rift topluluğu tarafından sürdürülen birkaç bağımsız sıralamanın ortalamasıdır ve salt istatistiksel bir değerlendirmenin gözden kaçırabileceği eksiklikleri giderir. Kaynaklar: WildRiftFire ve WildRiftMeta.
Sıralama Listesi SSS
Şu anda en iyi Wild Rift şampiyonu kim?
Tek bir evrensel “en iyi seçim” diye bir şey yoktur. Bu sayfadaki S+ şampiyonları, rol, sıralama etkisi ve draft etkisi açısından en güvenilir yama liderleridir.
Sıralamada yükselmek için en iyi şerit hangisidir?
Jungle ve Mid genellikle tempo üzerinde en güçlü etkiye sahiptir, ancak tırmanmak için en iyi şerit yine de ustalaştığınız bir havuz oyununu tutarlı bir şekilde oynayabileceğiniz şerittir.
Her zaman S+ seviyesindeki şampiyonlarla oynamalı mısınız?
Hayır. S+ derecesi çok yüksek bir teorik değer anlamına gelir, ancak bir şampiyonu seçmeden önce ustalık seviyesi, eşleşme durumu, draft ve solo queue rahatlığı da önemlidir.
Sıralama listesi ne sıklıkla güncelleniyor?
Bu sayfa, her önemli yama yayınlandığında gözden geçirilir ve denge değişiklikleri rol hiyerarşisini veya öncelikli seçimleri önemli ölçüde değiştirdiğinde güncellenir.
Rolünüz için bir şampiyonu nasıl seçmelisiniz?
Rolün temel görevinden yola çıkın: koridor baskısı, çatışmaya girme, ön cephe, ölçeklenme, koruma veya potansiyel hedef seçme. Ardından, hedefinize ve ustalık seviyenize göre seçenekleri daraltın.
Bu seviye listesi solo queue için mi hazırlanmıştır?
Evet. Bu sıralama, sıralamalı maçlarda iyi sonuç veren seçimlere öncelik verir: istikrar, uygulama, hedef üzerindeki etki, kar topu etkisi potansiyeli ve kusursuz koordinasyon olmadan da sağladığı değer.