CN ladder'ından canlı

Şampiyon Sıralamaları

Resmî Tencent verileri · Master+ CN · Güncellendi 2026-10-16

  • 134takip edilen şampiyon
  • 5rütbe kademesi
  • 164günlük geçmiş
  • 7.3byama
  1. Baron Lane Shen Shen 55.46%Win Rate
  2. Jungle Rammus Rammus 56.57%Win Rate
  3. Mid Lane Teemo Teemo 53.06%Win Rate
  4. Dragon Lane Ashe Ashe 52.96%Win Rate
  5. Support Hwei Hwei 52.91%Win Rate

Şu anda en yüksek kazanma oranına sahip şampiyonlar: Shen (55.5%) (Baron Lane), Rammus (56.6%) (Jungle), Teemo (53.1%) (Mid Lane), Ashe (53.0%) (Dragon Lane), Hwei (52.9%) (Support) — resmî Tencent CN ladder'ında ölçüldü. Pick ve ban oranlarıyla birlikte lane bazlı tam sıralama aşağıda; Genel'den Challenger'a kadar filtrelenebilir, ayrıca Tencent'in sunucular arası elit arenası da dahil.

01

Bu hafta neler değişti

Tüm geçmiş →

7 günlük kazanma oranı değişimi (Master+) · eğri = son 30 gün

02Sıralamalar

Baron Lane

39

Şu anda Wild Rift'teki en iyi Baron Lane şampiyonları — resmî Tencent CN sunucularındaki Win Rate, Pick Rate ve Ban Rate'e göre sıralandı.

#ŞampiyonHızlı kartı aç
1ShenS+Shen55.46%2.81%0.74%−0.6
2MalphiteS+Malphite54.77%7.81%44.13%−0.9
3TeemoS+Teemo53.10%4.69%17.65%+0.4
4KalistaSKalista2. rol52.94%2.29%6.88%
5SingedASinged52.71%1.26%0.43%+0.7
6AmbessaSAmbessa52.14%1.84%0.89%+0.3
7K'SantéSK'Santé51.55%7.18%16.95%+0.0
8VayneAVayne2. rol51.47%1.67%5.57%
9NautilusBNautilus2. rol51.41%1.53%3.89%
10OrnnSOrnn51.20%1.92%0.14%−0.5
11GnarAGnar51.13%3.16%0.50%+0.8
12MordekaiserS+Mordekaiser51.05%11.02%30.77%−0.4
13SmolderBSmolder2. rol50.76%1.26%2.81%
14GwenSGwen50.69%3.52%4.54%−0.1
15KennenAKennen50.44%2.36%0.49%+1.1
16Cho'GathSCho'Gath50.43%9.44%38.46%+0.1
17AatroxAAatrox50.40%6.56%6.64%+1.0
18SettASett50.32%8.70%1.44%+0.2
19JaxSJax50.24%3.64%0.40%−0.9
20YoneAYone2. rol50.21%6.18%8.59%
21FioraBFiora49.88%3.54%0.70%+0.3
22Dr. MundoADr. Mundo49.86%6.85%2.31%−0.8
23SionASion49.81%2.82%0.36%+0.1
24RivenARiven49.70%1.61%0.24%+1.4
25DariusSDarius49.67%14.50%12.80%+0.9
26JayceBJayce49.59%5.24%2.36%+0.3
27KayleBKayle49.54%1.92%0.19%+1.0
28PoppyAPoppy49.47%1.72%0.25%+0.1
29RumbleCRumble49.45%1.95%0.33%+1.0
30WukongAWukong2. rol49.41%1.71%0.34%
31GarenBGaren48.83%11.91%2.41%+0.1
32UrgotBUrgot48.77%3.68%1.67%+0.9
33VolibearBVolibear48.60%9.02%8.05%+0.6
34IreliaBIrelia48.15%1.37%0.73%+0.9
35RenektonCRenekton48.11%3.31%0.28%+1.1
36CamilleBCamille47.74%2.19%0.16%+0.2
37NasusCNasus46.63%5.54%3.09%+0.2
38YasuoCYasuo2. rol45.88%2.09%9.05%
39TryndamereCTryndamere45.46%2.73%19.60%+1.1

Jungle

44

Şu anda Wild Rift'teki en iyi Jungle şampiyonları — resmî Tencent CN sunucularındaki Win Rate, Pick Rate ve Ban Rate'e göre sıralandı.

#ŞampiyonHızlı kartı aç
1RammusS+Rammus56.57%4.42%8.11%−0.3
2AmumuS+Amumu55.37%2.72%0.08%−0.3
3ShenSShen2. rol55.00%1.55%0.74%
4SkarnerSSkarner54.04%1.83%0.45%+1.0
5AmbessaSAmbessa2. rol53.67%1.18%0.89%
6EkkoS+Ekko2. rol53.65%7.37%3.84%
7Nunu & WillumpANunu & Willump53.22%1.73%0.79%+0.0
8LilliaSLillia53.13%2.87%0.79%+1.4
9GwenSGwen2. rol52.94%2.44%4.54%
10NocturneS+Nocturne52.61%6.87%68.08%−2.5
11OlafAOlaf52.38%1.69%1.53%+1.2
12Jarvan IVSJarvan IV52.32%7.22%0.50%+0.2
13FiddlesticksAFiddlesticks51.98%1.84%0.86%+0.8
14KindredAKindred51.61%2.26%0.38%+1.0
15Dr. MundoADr. Mundo2. rol51.55%1.93%2.31%
16KaynSKayn51.51%6.96%3.61%+0.8
17TalonATalon51.24%2.70%1.10%+2.2
18ZedAZed2. rol51.21%2.59%1.95%
19HecarimAHecarim51.12%1.70%1.61%+0.6
20Xin ZhaoAXin Zhao51.06%8.60%1.47%+0.3
21Kha'ZixAKha'Zix51.05%4.68%0.30%+1.5
22NidaleeSNidalee50.88%2.28%2.75%+0.2
23PantheonAPantheon50.81%6.11%3.81%+0.7
24DariusADarius2. rol50.25%6.41%12.80%
25WarwickAWarwick50.24%1.99%0.51%+0.6
26JaxBJax2. rol49.93%1.93%0.40%
27Cho'GathSCho'Gath2. rol49.92%8.33%38.46%
28DianaADiana49.74%1.51%0.12%+0.5
29ViAVi49.70%4.90%1.01%+0.9
30RengarBRengar49.47%2.11%1.41%+1.0
31WukongBWukong49.14%3.32%0.34%−0.4
32FizzBFizz2. rol48.86%1.81%1.88%
33TryndamereBTryndamere2. rol48.69%9.56%19.60%
34YoneBYone2. rol48.49%2.98%8.59%
35RivenBRiven2. rol48.41%1.33%0.24%
36VolibearCVolibear2. rol48.37%4.43%8.05%
37EvelynnBEvelynn48.01%2.14%1.08%+1.2
38GravesCGraves47.85%6.83%0.53%+0.4
39Master YiBMaster Yi47.27%9.79%50.43%+0.3
40Lee SinCLee Sin47.20%12.54%6.68%+0.6
41AatroxBAatrox2. rol46.74%1.05%6.64%
42TwitchCTwitch2. rol46.58%2.32%7.40%
43ShyvanaCShyvana46.30%3.10%0.93%+0.7
44ViegoCViego45.72%4.43%2.23%+0.3

Mid Lane

40

Şu anda Wild Rift'teki en iyi Mid Lane şampiyonları — resmî Tencent CN sunucularındaki Win Rate, Pick Rate ve Ban Rate'e göre sıralandı.

#ŞampiyonHızlı kartı aç
1TeemoSTeemo2. rol53.06%2.31%17.65%
2MorganaS+Morgana2. rol52.84%6.58%39.19%
3AnnieSAnnie52.14%2.07%0.10%+0.6
4HweiS+Hwei52.13%6.94%63.09%−2.5
5BrandS+Brand52.09%10.37%8.81%+0.2
6OriannaSOrianna51.90%4.56%0.29%+0.6
7SyndraS+Syndra51.90%6.40%22.48%+0.8
8LissandraALissandra51.81%4.37%4.98%+0.6
9ZyraSZyra2. rol51.77%3.06%30.42%
10KennenAKennen2. rol51.57%1.64%0.49%
11AhriSAhri51.41%4.33%0.11%+0.7
12VladimirAVladimir51.39%4.18%1.20%+0.9
13GalioSGalio51.38%11.46%3.02%−0.1
14KassadinAKassadin51.15%1.70%0.42%+0.1
15Aurelion SolSAurelion Sol51.12%6.31%2.33%−0.3
16ZedAZed50.48%4.55%1.95%+0.2
17EkkoAEkko50.39%5.11%3.84%+0.3
18AuroraAAurora50.24%4.04%3.43%+0.4
19Twisted FateATwisted Fate50.15%5.59%0.80%−0.1
20ViktorBViktor50.14%3.00%0.46%+0.4
21Vel'KozAVel'Koz50.11%3.28%0.65%+0.6
22NorraANorra50.06%1.44%6.31%−0.7
23TaliyahSTaliyah49.99%1.83%0.89%+0.5
24JayceAJayce2. rol49.81%2.64%2.36%
25HeimerdingerBHeimerdinger49.63%1.53%1.04%+0.2
26VeigarBVeigar49.41%7.26%8.80%+1.4
27NasusBNasus2. rol49.27%1.19%3.09%
28VexBVex49.21%2.04%0.40%−0.6
29LuxBLux2. rol49.11%5.52%12.12%
30YoneAYone49.11%5.56%8.59%−0.1
31SwainBSwain49.08%2.77%2.36%−0.8
32FizzCFizz48.75%2.20%1.88%+0.6
33KatarinaBKatarina48.48%1.50%0.33%+0.3
34RyzeCRyze48.36%2.93%1.24%+0.7
35ZiggsCZiggs48.35%5.08%1.84%+0.2
36TristanaBTristana2. rol48.33%1.29%0.39%
37AkaliBAkali47.79%4.43%0.72%+0.3
38YasuoCYasuo47.31%9.14%9.05%+0.4
39DianaCDiana2. rol46.93%1.05%0.12%
40MelCMel45.65%8.82%27.13%−0.0

Dragon Lane

21

Şu anda Wild Rift'teki en iyi ADC şampiyonları — resmî Tencent CN sunucularındaki Win Rate, Pick Rate ve Ban Rate'e göre sıralandı.

#ŞampiyonHızlı kartı aç
1AsheS+Ashe52.96%8.79%0.16%−0.1
2Kog'MawAKog'Maw52.91%2.44%0.18%+0.4
3SmolderSSmolder52.57%8.26%2.81%+0.7
4SamiraSSamira51.47%11.24%6.83%±0.0
5VarusSVarus51.33%5.93%0.29%+0.2
6JinxAJinx51.01%13.24%0.43%+0.8
7KalistaAKalista50.61%6.02%6.88%−0.1
8XayahAXayah50.39%5.13%0.18%+0.7
9EzrealAEzreal50.15%7.67%0.19%+0.2
10Kai'SaAKai'Sa50.10%16.12%0.55%−0.1
11CaitlynSCaitlyn49.81%15.91%5.71%+0.2
12TwitchATwitch49.69%10.22%7.40%+0.2
13ZeriBZeri49.47%1.25%0.02%+2.0
14JhinBJhin49.45%18.97%1.41%+0.7
15TristanaCTristana49.17%11.50%0.39%+1.2
16YunaraSYunara48.97%7.85%19.53%−1.3
17Miss FortuneBMiss Fortune48.93%12.44%1.88%+0.5
18VayneBVayne48.75%6.54%5.57%+0.4
19SivirCSivir48.46%3.67%0.05%−0.1
20LucianCLucian47.72%3.21%0.03%−0.2
21DravenCDraven47.23%5.31%1.43%+0.5

Support

33

Şu anda Wild Rift'teki en iyi Support şampiyonları — resmî Tencent CN sunucularındaki Win Rate, Pick Rate ve Ban Rate'e göre sıralandı.

#ŞampiyonHızlı kartı aç
1HweiSHwei2. rol52.91%1.43%63.09%
2BraumSBraum52.87%4.62%1.05%+0.9
3BrandABrand2. rol52.62%2.66%8.81%
4SonaSSona52.41%4.36%0.39%+0.3
5LeonaSLeona51.90%10.35%6.18%+0.8
6MalphiteS+Malphite2. rol51.72%8.75%44.13%
7ThreshSThresh51.14%15.26%10.99%+0.1
8SorakaSSoraka51.11%4.99%1.49%+0.3
9JannaSJanna50.98%3.12%0.24%+0.9
10MorganaSMorgana50.97%6.61%39.19%+0.8
11RellARell50.85%3.67%1.17%+0.8
12GalioAGalio2. rol50.65%2.70%3.02%
13NamiANami50.55%4.68%0.07%+0.1
14ZyraAZyra50.48%4.91%30.42%+0.7
15ZileanAZilean50.42%1.18%0.78%+1.6
16SettBSett2. rol50.30%1.72%1.44%
17MaokaiAMaokai50.17%5.08%0.46%+0.5
18OrnnAOrnn2. rol49.88%1.24%0.14%
19PykeAPyke49.88%3.79%2.36%+1.0
20KarmaAKarma49.88%4.83%0.35%+0.8
21SeraphineBSeraphine49.80%6.04%0.67%+0.8
22RakanARakan49.75%2.83%0.21%+1.3
23BlitzcrankBBlitzcrank49.75%6.57%1.58%+1.6
24Vel'KozBVel'Koz2. rol49.67%1.60%0.65%
25AlistarBAlistar49.53%4.00%0.49%+0.6
26NautilusBNautilus49.34%12.98%3.89%+0.2
27SennaASenna49.30%7.75%24.69%−3.8
28LuxCLux49.28%7.67%12.12%+0.7
29MilioBMilio49.15%4.50%5.44%+0.3
30LuluBLulu48.91%10.49%11.41%+0.2
31VeigarCVeigar2. rol48.08%2.67%8.80%
32YuumiBYuumi47.87%9.81%36.91%−1.2
33SwainCSwain2. rol46.38%3.08%2.36%
03

Genel ve Challenger: büyük fark

Genel → Challenger

Aynı şampiyon, iki ladder. Bazı şampiyonlar oyun seviyesi yükseldikçe daha çok kazanır; diğerleri alt rütbeleri domine edip zirvede söner. Kazanma oranı aynı lane'de, önce Genel sonra Challenger'da ölçüldü; ikisinde de en az %1 seçim oranı.

▲ Zirvede daha güçlü

▼ Altta daha güçlü

5 rolde sıralanan 134 şampiyon — Baron, Jungle, Mid, Dragon Lane ve Support. Veriler resmî Tencent platformundan (CN sunucuları) geliyor ve her gün güncelleniyor. Şampiyon gücünün Genel'den Challenger'a nasıl değiştiğini — ve Tencent'in ayrı sunucular arası elit arenasında yeniden nasıl değiştiğini — görmek için rütbeye göre filtreleyin.

En güçlü şampiyonları bulmak için Win Rate'i, neyin popüler olduğunu görmek için Pick Rate'i, öncelikli banları yakalamak için Ban Rate'i kullanın. Challenger kademesi CN sunucularındaki üst seviye oyunu yansıtır — rekabetçi Wild Rift için en güvenilir sinyal.

Sıkça Sorulan Sorular

Wild Rift'te Win Rate nedir?

Win Rate, bir şampiyonla oynanan tüm maçlar arasında kazanılan maçların yüzdesidir. %52'nin üzerindeki bir Win Rate genellikle mevcut metada güçlü bir picki gösterir. Wild Rift Core'da, Win Rate'ler her gün resmi Tencent CN sunucularından alınır.

Wild Rift şampiyon sıralamalarında Pick Rate nedir?

Pick Rate, bir şampiyonun seçildiği maçların yüzdesidir. Yüksek bir Pick Rate, şampiyonun çok sık oynandığı anlamına gelir. Win Rate ile birleştiğinde, Pick Rate mevcut Wild Rift metasında hem popüler hem de güçlü şampiyonları belirlemeye yardımcı olur.

Wild Rift'te Ban Rate nedir?

Ban Rate, bir şampiyonun draft fazında banlandığı maçların yüzdesidir. Yüksek Ban Rate'e sahip şampiyonlar güçlü veya karşı oynaması sinir bozucu olarak kabul edilir. Hem yüksek Win Rate hem de yüksek Ban Rate'e sahip bir şampiyon genellikle öncelikli bir bandır.

Bu sıralamalarda Genel ile Challenger arasındaki fark nedir?

Challenger yalnızca o kademede oynanan maçları içerir. Genel ise Tencent'in yayımladığı en geniş örneklemdir ve alt kademelerin ağırlığını taşır. Asıl okunması gereken şey ikisi arasındaki farktır: Challenger'da belirgin biçimde daha güçlü olan bir şampiyon ustalığı ödüllendirir, tersi ise hataları affeden bir şampiyona işaret eder. Bilmekte fayda var: Challenger, Wild Rift merdiveninin son basamağı değildir — Tencent bunun da üstünde bir kademe ölçer, bu sıralama onu göstermez.

Elit mod filtresi nedir?

Elit mod, Tencent'in CN sunucularındaki resmî sunucular arası arenasıdır: yalnızca tek kişilik sıra, Elmas ve üzerinden giriş, dereceli sıralamadan tamamen bağımsız bir eşleştirme ve her gün yalnızca belirli saatlerde açılış. Kendi altı kademesi vardır — Öncü, Challenger, Aşkın, Fatih, Ölümsüz, Efsane — ve buradaki veriler Aşkın ve üzerini kapsar. Yani bir kademe değil, bir moddur ve metası gerçekten farklıdır: şampiyon galibiyet oranları orada iki komşu kademe arasındakinin yaklaşık iki katı kadar oynar, merdivenin alt kısmında görülen eğilimi sürdürmeden. Bakmaya değer olmasının sebebi budur: sıralamanın geri kalanıyla aynı şeyi söylemiyor.

Wild Rift şampiyon istatistikleri ne sıklıkla güncellenir?

İstatistikler günlük olarak, resmi Tencent platformundan (mlol.qt.qq.com) otomatik olarak çekilerek güncellenir. Her güncelleme CN sunucularındaki en son maç verilerini yansıtır, size Wild Rift için en doğru ve güncel şampiyon sıralamalarını sunar.

Wild Rift'te en yüksek win rate'e sahip şampiyon hangisi?

En yüksek Win Rate'e sahip şampiyon her patchte değişir. Tüm şampiyonları mevcut win rate'lerine göre sıralamak için yukarıdaki Win Rate filtresini kullan. Rolün için en iyi pickleri bulmak için lane'e (Baron, Jungle, Mid, Dragon Lane, Support) ve ranke (Challenger, Master+, Diamond+) göre filtrele.